تولیداتشهداکتاب‌هامدافعان حرممعرفی کتاب

معرفی کتاب «ابووهب»

معرفی کتاب «ابووهب»

هیچ جنگی پیام‌آور شادی و صلح نبوده است. تنها ثمره جنگ، خرابی و ویرانی است و کودکان بیشترین آسیب‌ها را می‌بینند.
کتاب «ابووهب» روایتی کوتاه از حضور فرمانده شهید حاج حسین همدانی در کنار بچه‌های سوریه است. این کتاب یکی از هزاران خاطره از ارتباط مدافعان حرم با کودکان سوری است.
مازیار حاتمی با زبان قصه این خاطره را برای کودکان خواندنی کرده است. محبت این فرمانده شهید هنوز در دل کودکان سوری جای دارد و سال‌های سال در کتاب‌های درسی خود از قهرمانانی یاد خواهند کرد که در بی‌پناهی روزگار، پناهشان بودند.
کتاب «ابووهب» در تابستان ۱۳۹۸ به همت نشر ۲۷ بعثت منتشر شد و خیلی زود با استقبال خوانندگان مواجه و به زبان عربی نیز ترجمه شد.
قیمت این کتاب ۸۰۰۰ تومان است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

ابووهب تمام محله‌های دمشق را به کمک جوان‌های همان محله‌ها امن کرده بود؛ جوان‌هایی که برای کمک به مردم و خانواده‌هایشان آمده بودند؛ جوان‌هایی که نمی‌خواستند شهر و محله‌شان دست دشمنان بیفتد. گذشت تا اینکه چند وقتی بود که ابووهب به محله‌ها سرکشی نمی‌کرد و مردم از این بی‌خبری ناراحت بودند. روزی یکی از بچه‌ها به پایگاه نزدیک محله رفت و با اعتراض گفت: چرا ابووهب به ما سر نمی‌زند؟ مگر از ما بدی دیده؟ فرمانده سرش را پایین انداخته بود و اشک از چشمانش می‌ریخت! جوان با لحنی متعجب از او پرسید: عمو او را شهید کردند؟

سفارش تلفنی و ارسال رایگان: ۶۶۹۶۴۰۶۹ و ۶۶۹۶۴۰۷۱

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن