رونمایی

معشوق بی‌نشان رونمایی شد

شانزدهمین آئین رونمایی از کتاب نشر ۲۷ بعثت «معشوق بی‌نشان» نوشته گل‌علی بابایی و حسین بهزاد عصر ۷ اسفند در کافه نخلستان اوج برگزار شد. در این مراسم سردار علی میرکیانی از همرزمان شهید حسن زمانی که کتاب معشوق بی‌نشان برای او نوشته شده است در سخنانی به بیان خاطراتی از این فرمانده شهید پرداخت و گفت: بی تردید در فرایند آموزش و تجهیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوایل انقلاب، ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی داشت.

در ادامه این برنامه سردار محسن کاظمینی فرمانده سابق سپاه تهران و از همرزمان شهید زمانی نیز در این مراسم اظهار کرد: شهید حسن زمانی بسیار انسان با وفا و متعهدی بود. بر این اساس عنوان کتاب معشوق بی‌نشان شایسته شخصیت او بود زیرا همه عاشق او بودند. او فردی بی نظیر، باهوش، دلسوز و رفیق بود که کم از او صحبت شده است. از عملیات خیبر تا امروز جای او خالی است و امیدوارم روحش با شهدای کربلا محشور شود.

وی افزود: رفاقت شهید زمانی با شهیدان چراغی و دستواره تا لحظه آخر ادامه داشت. معتقدم اگر عملیات خیبر توانست مشهور شود به خاطر عملیات های پی در پی و رشادت های فرماندهان آن بود. به گفته وی قلم گلعلی بابایی و حسین بهزاد توانست سرگذشت شهید حسین زمانی را به خوبی در تاریخ ثبت کند و هر چند ممکن است نقدهایی به این کتاب وارد باشد اما این اثر، کتاب خوبی است.

در ادامه این مراسم سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله (تهران بزرگ) به بیان خاطراتی از عملیات خیبر پرداخت و سپس گلعلی بابایی نویسنده کتاب در سخنانی گفت: «حسن» هنوز هم بی نشان است زیرا هنوز اثری از پیکرش یافت نشده است. او جزو معدود فرماندهان گردانی است که نتوانستیم پیکرش را بیابیم.

وی تصریح کرد: خوشحالم که در این اثر به زندگی مردی پرداختم که در تبعیت پذیری از ]فرمانده اش[ اسوه بود. حسن زمانی به دلیل ویژگی های بیانی خاصی که داشت می توانست یک گردان خاص را به خوبی هدایت کند. برخی از افراد گردان او از زندانیان زندان قصر بودند. امیدوارم در این کتاب توانسته باشم حسن زمانی را به خوبی به شما بشناسانم.

در پایان این مراسم از کتاب «معشوق بی نشان» رونمایی شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن