تولیداتکتاب‌ها

وقتی کوه گم شد

فیلم‌‌‌نامه‌‌ای بر اساس زندگی سردار جاویدنشان، حاج‌احمد متوسلیان

«وقتی که کوه گم شد» بر اساس زندگی نامه سردار بی‌نشان حاج احمد متوسلیان در قالب فیلم‌نامه به قلم بهزاد بهزادپور از فیلم سازان و فیلم‌نامه نویسان ادبیات پایداری است.

گلعلی بابایی در رابطه با این کتاب گفته: …در حدود سال ۷۶ بحث ساخت سریال حاج احمد نیز مطرح شد. برای این کار نیز بهزاد بهزادپور کاندید بود. با این توضیح بهزادپور شروع به آنالیز کتاب کرد. نتیجه تلاش‌های وی فیلمنامه یک سریال تقریباً ۲۵ قسمتی با عنوان «وقتی کوه گم شد» شد که هیچ گاه به مرحله ساخت نرسید.

بابایی تاکید کرد: متولی این سریال شبکه دو سیما و کنگره شهدای تهران بود، اما چون سریال مورد نظر ساخته نشد، فیلمنامه «وقتی کوه گم شد» به همان صورت سناریو باقی ماند؛ در صورتی که، می‌توان گفت آن اثر یک رمان است که دیالوگ دارد.

این کتاب در ۴۷۸ صفحه توسط نشر ۲۷ بعثت در سال ۱۳۹۵ منتشر گردید و هم اکنون به چاپ دوم رسیده است.

علاقمندان می‌توانند این اثر را به مبلغ ۱۵ هزار تومان تهیه نمایند.

مرتضی، فریبا و حمیده مخفیانه از کنار خط دفاعی سپاه سوم ارتش بعث عبور می‌‌‌کنند؛ سنگرهای مجهز و عظیم، دژهای نفوذناپذیر، تانک‌‌‌های چیده‌شده در سرتاسر خط. حمیده و فریبا با ناباوری به همه‌‌‌ی این‌ها نگاه می‌‌‌کنند. مرتضی: چه قدرتی می‌‌‌تونه یه همچین خط دفاعی غول‌‌‌پیکری رو بشکنه و به خرمشهر نفوذ کنه؟ اون شلیکاهایی که می‌‌‌بینید مخصوص زدن جنگنده‌‌‌هاست. با اون‌ها طیاره رو می‌‌‌زنند، اما این‌جا برای زدن نیروهای پیاده‌‌‌ی ما کار گذاشتند. این یعنی حد آخر وحشت و ترس از نیروهای ما. این یعنی نهایت اهمیت و ارزش خرمشهر. مرتضی می‌‌‌ایستد و در حالی که به حمیده و فریبا می‌‌‌نگرد، می‌‌‌گوید: یه همچین دیوار هولناک و عظیمی رو با چی می‌‌‌شه در هم شکست؟ حاج‌احمد با چه قدرتی می‌‌‌خواد از این سپر جهنمی عبور کنه؟ این همون چیزیه که بهتون می‌‌‌گفتم. فرق خوندن و نوشتن با دیدن و لمس کردن از زمینه تا آسمون. حمله‌‌‌ کردن به یه همچین دیوار مرگ‌‌‌آوری، درست شبیه رفتن به داخل اقیانوسی از آتیشه. کی می‌‌‌دونه این‌جا چه خبر بود و حاج‌احمد و بچه‌‌‌هاش چکار کردند؟

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. سلام علت این که ابن کتاب در دسترس نیست حد اقل اکثر کتاب فروشی ها نداند و اینکه چرا فیلم نشده چیه?

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن