تولیداتکتاب‌ها

معبر دوپازا

زندگی‌نامۀ شهید محسن دین شعاری

«معبر دوپازا» کتاب یکم از مجموعۀ «بیست و هفتی‌ها» زندگی‌نامۀ داستانی شهید محسن دین شعاری فرمانده گردان تخریب لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) به قلم معصومه جاجی‌رحیمی است که در ۱۴ فصل که به ۱۴ معبر تعبیر شده از زبان سوم شخص نوشته شده است.

شهید دین شعاری برای کمک به خنثی سازی مین‌ها همراه با نیروهای گردان تخریب وارد میدان مینی می‌شود که در معبر دوپازا قرار داشته است و در همانجا نیز بر اثر عمل کردن یکی از مین‌های والمیری که زنگ زده بوده است به شهادت می‌رسد. به همین علت نام کتاب معبر دوپازا انتخاب شده است.

کتاب حاضر با ۱۸۰ صفحه در سال ۱۳۹۳ توسط نشر ۲۷ بعثت منتشر گردید و به چاپ دوم رسید.

علاقمندان می‌توانند این کتاب را به مبلغ ۸ هزار تومان تهیه نمایند.

رسید به میدان مین دستی به محاسن بلندش کشید. نرم بودند و مطیع. زمانش رسیده بود. به‌شان قول داده بود روزی با خون، خضابشان کند. انگشترهایش را در انگشتانش صاف و مرتب کرد. دستش را گذاشت روی قلبش و زیر لب چیزی زمزمه کرد؛« یا فاطمه‌زهرا، مددی کن.» ذکر همیشگی‌اش بود. چشمایش را توی میدان مین چرخاند. به دنبال نشانه‌ای می‌گشت؛ بهانه‌ای برای رسیدن به آن‌چه می‌خواست. همین‌طور که نگاهش روی میدان مین می‌دوید، یکی از بسیجی‌های کم سن و سال گردان تخریب، صدا زد «حاج محسن! حاج محسن!» رو کرد به‌ش. فهمید. خودش بود. بی‌اختیار، سمتش رفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن