تولیداتکتاب‌ها

ماه همراه بچه‌هاست

سرگذشت‌نامۀ شهید محمدابراهیم همت

«ماه همراه بچه‌هاست» کتاب دوم از مجموعه بیست و هفت در ۲۷؛ سرگذشت‌نامۀ سردار خیبر شهید محمدابراهیم همت به قلم گل‌علی بابایی است. این کتاب با ۲۷ فصل به همراه اسناد و تصاویر در ۲۷۲ صفحه از سوی نشر ۲۷ بعثت در سال ۱۳۹۱ برای اولین بار منتشر شده و هم اکنون بیش از ده مرتبه تجدید چاپ گردیده است.

به گفته بابایی این اثر مستندترین و جامع‌ترین کتابی است که در رابطه با زندگی شهید همت نوشته شده است. نویسنده در آن تلاش کرده تا با استفاده از نقل قول‌های مختلف از همرزمان و اعضای خانواده همت، دیدی جامع از تمامی ابعاد شخصیتی وی ارائه دهد.

علاقمندان می‌توانند این کتاب را به مبلغ ۱۰ هزار تومان تهیه نمایند

… نهم مهر ۱۳۶۱، شب عملیات مسلم‌ابن‌عقیل(ع) در سنگر دیدگاه ایستاده بودم. حاج همّت و دیگر برادران هم حضور داشتند. بی‌سیم کار می‌کرد. اوضاع شلوغ بود و گردان‌ها از نقطه‌ی رهایی عبور کرده بودند. حاج همّت ساکت و آرام به آسمان خیره شده بود و اشک می‌ریخت. کمتر کسی به ایشان توجه داشت. همه سرگرم کار خودشان بودند. از حالت حاجی تعجب کردم. ابتدا به خودم اجازه ندادم چیزی بپرسم، امّا طاقت نیاوردم. جلو رفتم، حال او را جویا شدم. حاج همّت به بالا اشاره کرد و گفت: « خوب به ماه نگاه کن‌.» به آسمان نگاه کردم. به نظر می‌رسید ماه در حال حرکت است. حاج همّت ادامه داد:« ماه لحظه به لحظه نیروهای ما را همراهی می‌کند. جایی که نیروها در معرض دید دشمن قرار می‌گیرند، ماه زیر ابر می‌رود و جایی که از دید دشمن خارج می‌شوند و نیاز به روشنایی دارند، ماه از زیر ابرها بیرون می‌آید و همه جا را روشن می‌کند.» در همان حال حاجی که به شدت منقلب شه بود واز پشت بی‌سیم ب فرمانده گردان‌ها گفت:« به حرکت ابرها و ماه توجه داشته باشید…»

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن