تولیداتکتاب‌ها

سرسپرده

روایتی کوتاه از زندگی شهید هاشم کلهر

«سرسپرده» روایتی کوتاه از زندگی شهید هاشم کلهر، معاون گردان مقداد لشکر ۲۷ محمد رسول الله، شانزدهمین جلد از مجموعه «بیست و هفتی‌ها» است که به قلم سمیرا خطیب‌زاده در چهار دفتر به رشته تحریر درآمده است. دفتر اول کودکی و نوجوانی، دفتر دوم، روایت انقلاب اسلامی، دفتر سوم روایت جنگ تحمیلی و عملیات‌های آن و دفتر چهارم به اسناد و تصاویر شهید می‌پردازد.

نگارنده در مورد روند نوشتن کتاب «سرسپرده» گفته: شهید «هاشم کلهر» از ابتدای شروع جنگ تحمیلی حضوری فعال داشت و من سعی کردم زندگی این شهید را همان گونه که هست در کتاب بیاورم، همانطور که شهید کلهر به شجاعت، شکوه و هیبت بین همرزمانش معروف بود، من هم سعی کردم که این خصیصه را به مخاطب نشان بدهم.

کتاب حاضر با ۱۵۲ صفحه به همراه اسناد و تصاویر در سال ۱۳۹۵ توسط نشر ۲۷ بعثت منتشر گردید.

علاقمندان می‌توانند این کتاب را به مبلغ ۱۰ هزار تومان تهیه نمایند.

مشت‌هایش وقتی به جایی قلاب می‌شد، خودش را سریع بالا می‌کشید و بلندترین صخره‌ها را هم با همین انگشتان دست بالا می‌رفت. هاشم همیشه به دو طرف گردن خود می‌زد و با خنده می‌گفت: «انا عبدک القوی» یک جورایی می‌خواست قدرت بازوی خود را نشان بدهد. بچه‌ها مَثل معروفی در جبهه داشتند و می‌گفتند هر رزمنده‌ای که به چیزی بنازد، خدا از همان‌جا امتحانش می‌کند. هاشم آن روز صبح زود آمده بود تا با پنجه‌های محکمش آزمایش شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن