تولیداتکتاب‌ها

رؤیای آمریکایی

بازخوانی پرونده جنگ نیابتی ایالات متحده علیه ایران

کتاب «رؤیای آمریکایی» بازخوانی پرونده جنگ نیابتی ایالات متحده علیه ایران به قلم گل‌علی بابایی است. این کتاب با ۱۳ فصل به همراه اسناد و تصاویر در ۴۹۶ صفحه از سوی نشر ۲۷ بعثت در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار منتشر شده است.

واقعیت این بود که صدّام بر اساس «رؤیای آمریکایی» فتح استان خوزستان طی جنگی برق‌آسا، چنین وعده‌ای به خبرنگاران خارجی در خرّمشهر اشغالی داده بود.
اما به راستی چه اراده‌ای این رؤیای اهریمنی سردار مغرور قادسیه الصدّام! را، به کابوسی تلخ مبدّل کرد؟ و ماشین جنگی قدرتمند او را در دشت‌های گرم خوزستان
و کوه‌های سر به فلک کشیدۀ غرب ایران، زمین‌گیر کرد؟! بحث محوری این کتاب؛ در حقیقت پاسخی است به این پرسش.

گل‌علی بابایی در رابطه با این اثر گفت: سعی کردم کاری عرضه کنم که آکادمیک نباشد و جوان امروز آن را بخواند و دنبالش برود. اینکه او بداند کلید جنگ در سال ۱۳۲۹ طبق سند ارائه‌شده در کتاب زده شد یا در همان سالی که صنعت نفت ملی شد تا کودتای ۲۸ مرداد … اما پس از تمام این ماجراها که محقق نشد، چراغ سبزی به صدام نشان دادند که تو می‌توانی اکنون ژاندارم منطقه باشی، از این پس صدام با حمایت همه‌جانبه آمریکا و کشورهای عربی و غربی دست به تهاجم زد.

این کتاب با مبلغ ۳۵ هزار تومان در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

حضراتِ آقایان!
در هر نقطه که هستید مردم را برای جنگ و درگیری با آمریکا و اذناب خونخوارش چون رژیم عراق آماده کنید که جنگ، جنگ است و عزّت و شرفِ میهن و دین ما در گرو همین مبارزات است و میهنِ عزیزتر از جانِ ما، امروز منتظر است تا یکایک فرزندان خود را برای نبرد با باطل، مهیا سازد. ما برای میهن عزیزمان؛ تا شهادت یکایک سلحشوران ایران زمین، مبارزه می‌کنیم و پیروزی ما حتمی است.
«حضرت امام خمینی(ره)ـ ۵ مهر ۱۳۵۹»

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن