تولیداتکتاب‌ها

خداحافظ سالار

خاطرات پروانه چراغ نوروزی؛ همسر سرلشکر شهید حاج حسین همدانی

«خداحافظ سالار» خاطرات پروانه چراغ‌نوروزی؛ همسر سرلشکر شهید حاج حسین همدانی به قلم نویسنده توانمند آقای حمید حسام است.

شروع داستان کتاب از سال ۱۳۹۰ است، که شهید همدانی خانواده خود را در اوج بحران سوریه که دمشق در آستانه سقوط بود، آگاهانه به دمشق می‌برد. بعد از بازگشت به ایران زمانی که سوریه امن و بحران سقوط دمشق کم می‌شود، خانم چراغ‌نوروزی شروع به نوشتن خاطرات کودکی خود می‌کند و به این صورت است که این کتاب با تکنیک بازگشت به گذشته به دهه ۴۰ برمی‌گردد.

زندگی شهید همدانی پر بوده از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کارهای بزرگی که ناشناخته مانده است و بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس سه لشکر سپاه در سال‌های دفاع مقدس و ماموریت‌های متعدد از جمله حضور وی در آفریقا و در نهایت دفاع از حرم اهل‌ بیت(ع) در سوریه می‌پردازد. همه این‌ها در کنار شنیدنی‌های قصه حرم و مقابله با تکفیری‌ها در این کتاب جمع شده است.

کتاب حاضر در ۴۴۸ صفحه به همراه اسناد و تصاویر برای اولین بار در سال ۱۳۹۶ از سوی نشر ۲۷ بعثت منتشر گردید و موفق شده است در همین مدت زمان اندک به چاپ چهل و نهم برسد.

این کتاب به مبلغ ۱۴ هزار تومان در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

کم‌کم صدای تیراندازی‌ها بیشتر و بیشتر شد. ساختمان می‌لرزید. صدای شلیک آرپی‌جی و رگبار سلاح‌های سنگین برای ما که صبح امروز توی محیط امن تهران بودیم، خیلی غیر منتظره بود و البته سوال برانگیز؛ یعنی چه اتفاقی دارد می‌افتد؟! سیمکارت عربی‌ای را که حسین بهم داده بود، انداختم توی گوشیم و روشنش کردم اما تماس نگرفتم. هنوز نمی‌دانستم کوچه‌ای که محل سکونت ما در آن قرار دارد، از چند طرف در محاصره‌ی مسلحین قرار گرفته است اما دلم شور می‌زد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫2 نظرها

  1. سلام علیکم
    بنده کتاب خداحافظ سالار را مطالعه کردم و یک سری نکات از جمله محتوایی و نگارشی که باید اصلاح شود را حواشی کتاب یادداشت کرده ام. در صورتی که دستور بفرمایید در اختیارتان می گذارم.

    1. سلام. لطفا به آدرس ایمیلی که در پایین صفحه درج شده است برای نشر ارسال فرمایید. با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن