تولیداتکتاب‌ها

اسماعیل لشکر

زندگی‌نامه شهید اسماعیل لشگری

«اسماعیل لشکر» کتاب دوم از مجموعه بیست و هفتی‌ها؛ اثر معصومه حاجی‌رحیمی است که به زندگی سردار شهید اسماعیل لشگری؛ فرمانده گردان عمار یاسر لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله می‌پردازد.

کتاب حاضر با ۱۵ فصل به همراه وصیت‌نامه و اسناد و تصاویر در ۱۶۰ صفحه توسط نشر ۲۷ بعثت در سال ۱۳۹۳ منتشر گردید و هم اکنون به چاپ سوم رسیده است.

علاقمندان می‌توانند این کتاب را به مبلغ ۹ هزار تومان تهیه نمایند.

هوا داشت کم‌کم روشن می‌شد. نیروهای کمین الغدیر آمدند و گفتند «ما داریم می‌ریم عقب، چون اگه این‌جا بمونیم به خاطر نداشتن عارضه‌ی زمین، به محض روشن شدن هوا، تلفات‌مون زیاد می‌شه.» در آن شرایط حدود چهارصد نفر از نیروهای گردان عمار توی دشت نشسته بودند. اسماعیل لشکری واقعاً خسته شده بود. از یک‌طرف می‌خواست دستور فرماندهی را اجرا کند، از طرف‌دیگر می‌دانست که اگر دیر تصمیم بگیرد، جان چهارصد نفر از نیروها در خطر است. ساعت پنج صبح شده بود که گفت «ستون رو بکشید عقب.» نیروها را حرکت دادند و آوردند پشت همان خاک‌ریزی که مهندسی رزمی، نصفه‌نیمه زده بود.
فردا صبح، حاج‌همت به همراه پیکش آمد محل گردان، پیش اسماعیل. روبوسی و احوال‌پرسی کردند. اسماعیل، ماجرای شب گذشته را توضیح داد. حاج‌همت گفت «آقااسماعیل! با این‌که کار تو صحیح نبود، اما من تو رو بخشیدم؛ دعا کنید که خدا هم ببخشه.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن